Logo Przychodnia Atlas
logo Narodowy Fundusz Zdrowia
Otwarte: Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 19:00
(17) 585 29 58
Nowoczesność

Sprzęt medyczny

Posiadamy wysokiej jakości urządzenia diagnostyczne oraz pełny zestaw aparatów do fizykoterapii.

Do oceny postępu efektów prowadzonych terapii używamy nowoczesnego sprzętu medycznego. Przychodnia posiada USG , EMG przezskórne, PELVIK do diagnostyki mięśni dna miednicy, platformę gamma do oceny obciążeń kończyn dolnych, jak również urządzenie do komputerowego badania kręgosłupa i kończyn dolnych.

Posiadamy  także pełny zestaw aparatów do fizykoterapii, w tym EMG przezskórne, służące do badania potencjałów, powstających w komórkach mięśniowych
podczas ich pracy. Jest to badanie bezbolesne, wykorzystywane do pomiarów napięcia poszczególnych grup mięśniowych, dzięki czemu fizjoterapeuta jest w stanie stwierdzić dokładniej zaburzenia pracy mięśni oraz zaplanować konieczną terapię oraz ćwiczenia.

Do dyspozycji pacjentów jest także sala do ćwiczeń zespołowych i ćwiczeń indywidualnych, sala do ćwiczeń integracji sensorycznej, gabinet lekarski i gabinet do wizyt fizjoterapeutycznych.
Dostępność

Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami

Obok przychodni znajduje się ogólnodostępny parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych, natomiast do wnętrza przychodni można dostać się windą z poziomu 0. 
Kompetencje

Doświadczenie i wiedza

Rozpoczęliśmy naszą działalność w 2002 roku na bazie kontraktu z NFZ, prowadząc poradnię rehabilitacji, rehabilitację zabiegową oraz rehabilitację dzieci niepełnosprawnych i sukcesywnie poszerzamy naszą ofertę.

Oprócz działalności podstawowej prowadzimy rehabilitację kompleksową. W ramach ośrodków dziennych obejmujemy pacjentów opieką lekarską, fizjoterapeutyczną. W zależności od potrzeb rozpoczynamy rehabilitację domową, a następnie kierujemy pacjenta do Ośrodka Dziennego Ogólnoustrojowego, włączając opiekę psychologiczną lub i logopedyczną.

Pacjenci ze schorzeniami słuchu i mowy oraz wzroku którzy wymagają leczenia kompleksowego są kierowani odpowiednio do Ośrodka Rehabilitacji Słuchu i Mowy oraz do Ośrodka Rehabilitacji Wzroku. Ośrodki te mamy jako jedyni w powiecie i powiatach ościennych.

Dzieci w ramach opieki kompleksowej w wieku 0 do 18 roku życia są kierowane do Ośrodka Dziennego Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego.

W ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej mamy Poradnię Neurologii Dziecięcej i jako jedni w powiecie Poradnie Logopedyczną.