Na podstawie skierowania od lekarza specjalisty lub fizjoterapeuty wykonujemy cykl 10 zabiegów:
Na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, fizjoterapeuta lub lekarz rehabilitacji przeprowadza badanie i zleca zabiegi z kinezyterapii, fizykoterapii ( laser lub elektryzacja) lub masażu leczniczego i rozpoczyna terapię w domu pacjenta lub w Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.
Zakres usług
To kompleksowe leczenie osób:
W trakcie trwania leczenia możliwe jest wprowadzenie leczenia psychologicznego lub logopedycznego. Czas pobytu w ośrodku dziennym to 4 do 6 tygodni z możliwością przedłużenia ze wskazań lekarskich po uzyskaniu zgody NFZ.
Terapia dla osób z zaburzeniami mowy o różnym podłożu oraz z zaburzeniami słuchu lub utratą słuchu. Obejmuje ona kompleksową diagnozę zespołu terapeutycznego w skład którego wchodzą neurologopeda, surdologopeda, surdopedagog, fizjoterapeuta, psycholog. Obejmuje też rehabilitację przed i po zabiegu implantacji słuchu.
Zajęcia są prowadzone indywidualnie lub w grupie (logorytmika). Dzieci poprzez naśladowanie uczą się sprawnie wykonywać ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, artykulacyjne i słuchowe w celu nabywania nawyków artykulacyjnych oraz ruchowych dla doskonalenia koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej. Do tego wkomponowane są ćwiczenia muzyczno–ruchowe. Wtedy, w sposób naturalny dzieci uczą się i rozwijają.
Terapia dla osób z wadami wzroku o różnym podłożu oraz osób niewidzących lub słabowidzących. Skierowanie wystawia lekarz oklulista albo lekarz rehabilitacji lub neurolog, na podstawie diagnozy oklulisty.
Przyjmujemy osoby ze:
Podstawowym zadaniem rehabilitacji wzroku jest uczenie osób z problemami wzrokowymi umiejętności świadomego wykorzystania resztek widzenia, zapewniających samodzielność w życiu codziennym (np. w czynnościach dnia codziennego) oraz zawodowym, a także wykształcenie umiejętności pozwalających na bezpieczne i samodzielne poruszanie się zarówno w otoczeniu częściowo znanym jak i obcym.
W ramach programu pacjenci (dzieci i dorośli) objęci są opieką przez zespół specjalistów:
instruktorów orientacji przestrzennej i czynności dnia codziennego, ortoptystę, tyflopedagogów, psychologów, fizjoterapeutów oraz lekarza okulistę.
Przyjmowane są ( skierowane przez lekarza NFZ ) dzieci ryzyka ciąży i porodu oraz dzieci w wieku 0 - 18 lat, z wadami wrodzonymi, genetycznymi lub nabytymi w okresie wczesnego dzieciństwa.
Ocenę stanu i ustalenie terapii dokonuje zespół terapeutyczny w składzie: lekarz rehabilitacji , neurolog dziecięcy, fizjoterapeuta, neurologopeda, oligofrenopedagog, psycholog.
Terapię prowadzą wykwalifikowani specjaliści w zakresie terapii NDT - Bobath oraz wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania dzieci z uszkodzeniami Centralnego Układu Nerwowego oraz Obwodowego Układu Nerwowego. Rehabilitacja obejmuje kompleksowe leczenie, a zajęcia prowadzone są w miłej i przyjemnej atmosferze z możliwością uzgodnienia odpowiednich dla pacjenta godzin i terminów zajęć.